ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1693038
*
nr 169 3038
Spegel
Rektangulär, H75
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 13:26:35
1
150 kr
25/8 11:06:18
2
150 kr
25/8 11:07:04
2
200 kr
25/8 12:05:45
1
300 kr
25/8 21:47:02
3
300 kr
25/8 21:47:50
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 169 3038
Spegel
Rektangulär, H75
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 13:26:35 | 1 | 150 kr |
25/8 11:06:18 | 2 | 150 kr |
25/8 11:07:04 | 2 | 200 kr |
25/8 12:05:45 | 1 | 300 kr |
25/8 21:47:02 | 3 | 300 kr |
25/8 21:47:50 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27